REGISTRATŪRA+370 677 55 216ADRESASVilniaus g. 85, LT-19121, Širvintos

Prevenciniai veiksmai dėl naujojo koronaviruso (informacija nuolat papildoma)

2020-01-31
virus-1812092_1920.jpg

Nors Lietuvoje šiuo metu nei įtariamų, nei patvirtintų naujojo koronaviruso infekcijos atvejų nenustatyta, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Ekstremalių situacijų operacijų centras (ESOC) toliau aktyviai imasi prevencinių veiksmų, siekiant apsaugoti žmones nuo galimų grėsmių. Taip pat aktyvuojami kitų institucijų Ekstremalių situacijų operacijų centrai.

Aktuali informacija: https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/prevenciniai-veiksmai-del-naujojo-koronaviruso-informacija-nuolat-papildoma

 

Jei žmogus serga ir turi nuvykti į gydymo įstaigą bei ten laukti vizito, labai prašoma tokiam asmeniui užsidėti medicininę kaukę. „Medicininės kaukės pagal visas normas yra naudojamos tik sergančiam asmeniui. Jei tokios galimybės nėra, prašoma, kad sergantis žmogus čiaudant ar kosint užsidengtų ne delnu, bet servetėle ar vidine alkūnės puse. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų skyriaus valdymo vyriausioji specialistė epidemiologė Daiva Razmuvienė sako, kad yra labai svarbi rankų higiena. Rankas reikėtų plauti šiltu vandeniu su muilu bent 20 sek., dezinfekuoti alkoholio turinčiais skysčiais. „Nepadės jokios kaukės, jei mūsų rankos bus užterštos ir mes viską imsime, kas yra aplinkoje, liesime akis, nosį, burną“, – sako D. Razmuvienė.

 

VšĮ Širvintų ligoninė. 2020 m. Visos teisės saugomos.